0-2
ΟΜΟΝΟΙΑ – Ακρίτας Χλώρακας
ΘΟΙ Λακατάμιας

160

Την ήττα δέχτηκε η ομάδα μας για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ηττήθηκε εντός έδρας με 0-2 από την ομάδα του Ακρίτα Χλώρακα με τέρματα στο 18′ και 92΄ του αγώνα.

Εντεκάδα: Δημοσθένης Δημοσθένους, Δημήτρης Φροξυλιάς, Μάριος Κουζάρης, Χρίστος Γαβριηλίδης, Ραφαήλ Μιχαήλ, Αντώνης Μίτας, Ανδρέας Παχίπης, Ανδρέας Σοφοκλέους, Σακής Κύπρου, Ιωάννης Στουππής, Απολλώνας Βασιλείου

Αλλαγές:

66’ – Ανδρέας Αρτεμίου στην θέση του Ανδρέα Σοφοκλέου

85’ – Αλέξανδρος Ιερίδης στην θέση του Ιωάννη Στουππή

85’ – Ραφαήλ Σοφοκλέους στην θέση του Ανδρέα Παχίπη

85’ – Αχιλλέας Σάκκης στην θέση του Ραφαήλ Μιχαήλ

Κίτρινες Κάρτες: Δημήτρης Φροξυλιάς (42′)

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα όπως μεταδόθηκαν από το OlaOmonoia:

1ο Ημίχρονο

4′ – Ωραία συνεργασία του Στουππη με τον Βασίλειου διώχνει η άμυνα

7′ – Μπαλιά του Κύπρου, διώχνει η άμυνα, η μπάλα στρώνετε στο Φροξυλια. Το σουτ του φεύγει αουτ

12′ – Η ομάδα μας φεύγει όμορφα στην αντεπίθεση το σουτ του Βασιλείου αποκρούει ο τερματοφύλακας

13′ – Γκολ για τον Ακρίτα. Στη πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε, έγινε το λάθος στην άμυνα μας και δεχτήκαμε ένα εύκολο γκολ

21′ – Ένα σουτ από μακριά διώχνει σε κορνερ ο Δημοσθένους

26′ – Ωραία πάσα του Κύπρου στο Βασιλείου, ο οποίος καθυστερεί να κάνει το σουτ και κλείνεται

33′ – Ωραίο γύρισμα του Κύπρου στο Φροξυλια, ο οποίος κάνει το σουτ στη κίνηση και η μπάλα φεύγει λίγο έξω

38-‘ – Κορνερ για τον Ακρίτα, διώχνει η άμυνα μας, στη συνέχεια ένα σουτ που γίνεται φεύγει ψηλά αουτ

40′ – Διπλή μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Το γέμισμα του Σοφοκλέους στη περιοχή για λίγο δεν καταφέρνει ο Βασιλείου να πάρει την κεφάλια, η μπάλα φτάνει στο Κύπρου που κάνει το σουτ από κοντά όμως αποκρούει δύσκολα ο τερματοφύλακας

45’ – Φεύγει στη πλάτη της άμυνας ο Βασιλείου, τελευταία στιγμή διώχνουν σε κορνερ

45’+2 – Καλή στιγμή για την ομάδα μας. Ο Βασιλείου παίρνει την κεφάλια, η μπάλα φτάνει στο Κύπρου που δεν κάνει καλό κοντρόλ

2ο Ημίχρονο

50′ – Ευκαιρία για τον Ακρίτα, διαβάζει τη φάση ο Δημοσθένους βγαίνει και μαζεύει τη μπάλα

55′ – Μπαλιά για τον Βασίλειου, προλαβαίνει η άμυνα που διώχνει σε κορνερ

57′ – Καλή ευκαιρία για τον Ακρίτα. Γίνεται η σέντρα στη περιοχή μας, η κεφαλιά περνάει λίγο έξω

57′ – Καλή στιγμή για την ομάδα μας. Ο Στουππης κυνηγάει τη φάση και κλέβει την μπάλα. Κάνει τη σέντρα αλλά η κεφαλιά του Βασιλείου περνάει παράλληλα με το τέρμα

60′ – Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Ο Κουζαρης από καλή θέση κάνει το σουτ που φεύγει αουτ

63′ – Τεράστια ευκαιρία. Ο Κύπρου κάνει το σουτ, η μπάλα περνάει από τον τερματοφύλακα, όμως πάνω στη γραμμή διώχνει ο αμυντικός

89′ – Εκτέλεση φάουλ από τον Φροξυλια περνάει από όλους και φεύγει κορνερ. Στην εκτέλεση παίρνει την κεφάλια ο Βασιλείου όμως φεύγει έξω

90’+2 – Γκολ για τον Ακρίτα. Εύκολο λάθος του Σάκκη και ο Ακρίτας φεύγει στην αντεπίθεση. Όπου ο επιθετικός δεν δυσκολεύεται να πλασάρει το Δημοσθένους.