0-1
ΟΜΟΝΟΙΑ – Ονήσιλος Σωτήρας
Κοινοτικό Στάδιο Ψευδά Highlights

124

Την ήττα δέχτηκε η ομάδα μας για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ηττήθηκε εντός έδρας με 0-1 από την ομάδα του Ονήσιλου Σωτήρας με τέρμα στο 78′ του αγώνα.

Εντεκάδα: Γιώργος Λοίζου, Χρίστος Γαβριηλίδης, Ιωάννης Στουππής, Μάριος Κουζάρης, Ανδρέας Παχίπης, Αλέξανδρος Ιερίδης, Ανδρέας Σοφοκλέους, Ραφαήλ Σοφοκλέους, Δημήτρης Φροξυλιάς, Ανδρέας Αρτεμίου, Απολλώνας Βασιλείου

Αλλαγές:

71’ – Γιώργος Σπύρου στην θέση του Ραφαήλ Σοφοκλέους

71’ –  Ραφαήλ Μιχαήλ στην θέση του Ιωάννη Στουππή

84’ – Γιώργος Μαυροφτής στην θέση του Ανδρέα Παχίπη

84’ – Ανδρέας Αντωνίου στην θέση του Μάριου Κουζάρη

Κίτρινες Κάρτες: Μάριος Κουζάρης (50′), Ιωάννης Στουππής (57′)

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα όπως μεταδόθηκαν από το OlaOmonoia:

1ο Ημίχρονο

3′ – Σουτ μπλοκάρει ο Λοιζου

10′ – Πέσιμο στη περιοχή για τον Ιεριδη, ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι

14′ – Ωραία κίνηση του Βασιλείου και πάσα του Ραφαήλ Σοφοκλέους, η ομάδα μας παίρνει ένα κορνερ. Εκτελείτε χωρίς κάτι αξιοσημείωτο το κορνερ.

19′ – Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Το σουτ του Ιεριδη από το ύψος του πέναλτι βρίσκει σε σώμα αμυντικού.

22′ – Ωραίο σουτ του Φροξυλια διώχνει ο τερματοφύλακας σε κορνερ. Στην εκτέλεση διώχνει η άμυνα.

28′ – Ευκαιρία για τον Ονησιλο. Γύρισμα στη περιοχή μας, το τελείωμα φεύγει έξω

30′ – Πέσιμο του Ιεριδη στη περιοχή δεν δίνει κάτι ο διαιτητής

32′ – Εντυπωσιακό σουτ του Στουππη από πολύ μακριά φεύγει για λίγο αουτ

35′ – Γύρισμα στη περιοχή προλαβαίνει ο τερματοφύλακας προ του Βασιλείου

38′ – Λάθος του Παχιπη ευτυχώς το σουτ μπλοκάρει ο Λοιζου

38′ – Ακόμη ένα πέναλτι ζητά η ομάδα μας. Ο διαιτητής δίνει κορνερ

40′ – Πολύ καλή άμυνα από το Ραφαήλ Σοφοκλέους ανακόπτει την επίθεση του Ονησιλου

2ο Ημίχρονο

52′ – Γύρισμα στη περιοχή μας μαζεύει ο Λοιζου

61′ – Ωραία κίνηση του Ραφαήλ Σοφοκλέους, η μπάλα φτάνει στο Φροξυλια το σουτ του φεύγει λίγο έξω

63′ – Τεράστια απόκρουση του Λοιζου σε σουτ από πλάγια θέση

65′ – Σκληρό φάουλ στον Αρτεμιου ο διαιτητής δίνει μόνο φάουλ

69′ – Πολύ καλή κίνηση του Ιεριδη που κάνει τη παράλληλη πάσα όμως δεν μπορεί κανένας να τη σπρώξει στα δίκτυα

73′ – Φεύγει ο Βασιλείου στη πλάτη της άμυνας. Το γύρισμα του διώχνει η άμυνα σε κορνερ. Στην εκτέλεση μια κεφαλιά φεύγει αουτ

78′ – Γκολ για τον Ονησιλο

90’+3′ – Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Σέντρα του Φροξυλια η κεφαλιά του Μαυροφτη φεύγει αουτ