0-1
ΟΜΟΝΟΙΑ – Αναγέννηση Δερύνειας
Κοινοτικό Στάδιο Ψευδά

155

Την ήττα δέχτηκε η ομάδα μας για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ηττήθηκε εντός έδρας με 0-1 από την ομάδα της Αναγέννησης Δερύνειας με τέρματα στο 23′ του αγώνα.

Εντεκάδα: Γιώργος Λοίζου, Δημήτρης Φροξυλιάς, Μάριος Κουζάρης, Χρίστος Γαβριηλίδης, Ραφαήλ Μιχαήλ, Αντώνης Μίτας, Ανδρέας Παχίπης, Ανδρέας Αρτεμίου, Σακής Κύπρου, Ιωάννης Στουππής, Απολλώνας Βασιλείου

Αλλαγές:

66’ – Αλέξανδρος Ιερίδης στην θέση του Ανδρέα Αρτεμίου

73’ – Ραφαήλ Σοφοκλέους στην θέση του Μάριου Κουζάρη

89’ – Θεοχάρης Παπαθεοχάρους στην θέση του Ανδρέα Παχίπη

Κίτρινες Κάρτες: Αντώνης Μίτας (48′), Δημήτρης Φροξυλιάς (81′) Σάκης Κύπρου (85′)

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα όπως μεταδόθηκαν από το OlaOmonoia:

2′ – Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Αποκρούει ο τερματοφύλακας, ενώ δίνεται και οφσάιντ

7′ – Ένα σουτ του Φροξυλια από μακριά φεύγει αουτ

12′ – Σκληρό φάουλ στο Κύπρου που μένει στο έδαφος. Σηκώνεται ο Κύπρου και συνεχίζει

15′ – Ο Κύπρου κάνει φάουλ και ανακόπτει την αντεπίθεση της Αναγέννησης

17 – Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση η μπάλα περνάει για λίγο αουτ

23′ – Γκολ για την Αναγέννηση. Φάουλ στο κέντρο του γηπέδου εκτελείτε με γέμισμα στη περιοχή και με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.

27′ – Πολύ ωραία ενέργεια του Στουππη. Ξεκινώντας από την άμυνα μας, πέρασε όποιο βρήκε μπροστά του, μπήκε στη περιοχή αλλά τελευταία στιγμή τον πρόλαβε η άμυνα

35′ – Γύρισμα στη περιοχή τακουνάκι του Βασιλείου προλαβαίνει και διώχνει η άμυνα

40′ – Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Σέντρα του Βασιλείου ο Κύπρου μόνος πετάγεται για κεφάλια όμως δεν βρίσκει την μπάλα

2ο Ημίχρονο

50′ – Φάουλ για την ομάδα μας λίγο έξω από την περιοχή. Στην εκτέλεση η ομάδα μας κερδίζει ένα κορνερ. Στην εκτέλεση του κορνερ διώχνει η άμυνα.

52′ – Σουτ του Βασιλείου από πλάγια φεύγει αουτ

52′ – Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση μετά από λάθος του Παχιπη. Το σουτ φεύγει ψηλά έξω

54′ – Μεγάλη χαμένη φάση για την ομάδα μας. Το σουτ του Φροξιλια φεύγει έξω

59′ – Γύρισμα στη περιοχή ο Βασιλείου βάζει το πόδι, η μπάλα φεύγει αουτ

61′ – Διπλή ευκαιρία για την ομάδα μας. Σουτ του Βασιλείου και του Κύπρου αποκρούει και τα δύο ο τερματοφύλακας

64′ – Ζητάει πέναλτι ο Κύπρου. Να συνεχιστεί λέει ο διαιτητής

71′ – Ωραία κίνηση του Βασιλείου που μπαίνει στη περιοχή σουτάρει τη μπάλα και αποκρούει ο τερματοφύλακας

72′ – Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Το σουτ του Βασιλείου σταματάει στο δοκάρι

77′ – Μπαλιά στη πλάτη της άμυνας. Ο Σάκης δε βρίσκει όπως θα ήθελε τη μπάλα και μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

78′ – Ακυρώνεται γκοαλ της ομάδας μας ως οφσάιντ

90’+2΄- Σουτ του Παπαθεοχαρους αουτ