0-2
ΟΜΟΝΟΙΑ – Αλκή Ορόκλινης
ΠΑΕΕΚ Κερύνειας

181

Την ήττα δέχτηκε η ομάδα μας για την 7ή αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ηττήθηκε εντός έδρας με 0-2 από την Αλκή Ορόκλινης με τέρματα των Φαντάιρο στο 34′ και Μιχαήλ στο 66΄ του αγώνα.

Εντεκάδα: Δημοσθένης Δημοσθένους, Ιωάννης Στουππής, Παντελής Κονομής, Χρίστος Γαβριηλίδης, Ραφαήλ Μιχαήλ, Αντώνης Μίτας, Ανδρέας Παχίπης, Ανδρέας Σοφοκλέους, Αλέξανδρος Ιερίδης, Γιώργος Μαυροφτής, Ανδρέας Αρτεμίου

Αλλαγές:

45+1’ – Ραφαήλ Σοφοκλέους στην θέση του Ιωάννη Στουππή

56’ – Μίλτος Μιλτιάδους στην θέση του Παντελή Κονομή

72’ – Θεοχάρης Παπαθεοχάρους στην θέση του Αλέξανδρου Ιερίδη

72’ – Μάριος Κουζάρης στην θέση του Γιώργου Μαυροφτή

Κίτρινες Κάρτες: Ραφαήλ Μιχαήλ (23′), Παντελής Κονομής (28’), Γιώργος Μαυροφτής (30’), Ανδρέας Σοφοκλέους (91’)

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα όπως μεταδόθηκαν από το OlaOmonoia:

1ο Ημίχρονο

8’ – Καλή στιγμή για την ομάδα μας. Το σουτ του Μιχαήλ πέρασε αρκετά έξω

9’ – Διπλή ευκαιρία για την Αλκή. Το σουτ διώχνει σε κόρνερ ο Δημοσθένους

15’ – Ένα σουτ από μακριά για την Αλκή μπλοκάρει ο Δημοσθένους

28’ – Καλή πάσα του Ιερίδη στο Μαυροφτή ο οποίος καθυστερεί και του κλέβουν τη μπάλα

29’ – Επικίνδυνη φάση για την Αλκή. Η κεφαλιά περνάει παράλληλα με το τέρμα και φεύγει αουτ

30’ – Πέσιμο στη περιοχή για τον Κονομή. Οι παίκτες μας ζητούν πέναλτι. Ο διαιτητής κιτρινίζει το Μαυροφτή για διαμαρτυρίες

35’ – Ασυνεννοησία στην άμυνα της ομάδας μας και γκολ για την Αλκή

38’ – Από το πουθενά κόντρα και ευκαιρία για την Αλκή, διώχνει η άμυνα μας

42’ – Ακυρώνετε γκολ για την Αλκή οφσάιντ

45’ – Φεύγει για ακόμα μία φορά στη πλάτη της άμυνας μας η Αλκή, το σουτ περνάει άουτ

2ο Ημίχρονο

58’ – Διπλή ευκαιρία για την ομάδα μας. Το σουτ του Σοφοκλέους κόντραρε και πήγε στο Μίλτο, το σουτ του οποίου πέρασε ψηλά έξω

63’ – Τεράστια ευκαιρία για την Αλκή ο επιθετικός τελευταία στιγμή δεν βρίσκει την μπάλα

65’ – Κεφάλια στη περιοχή μας και γκολ για την Αλκή

67’ – Φάουλ σε καλό σημείο για την ομάδα μας. Δεξιά λίγο έξω από την περιοχή. Εκτελεί ο Σοφοκλέους. Απευθείας άουτ

71’ – Μεγάλο λάθος του Παχίπη και φεύγουν τετ-α-τετ το οποίο αποκρούει ο Δημοσθένους

75’ – Μεγάλη απόκρουση του Δημοσθένους σε σουτ εντός περιοχής

85’ – Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Παπαθεοχάρους. Τελευταία στιγμή αποκρούει ο τερματοφύλακας