Αχυρώνας Λιοπετρίου – ΟΜΟΝΟΙΑ
Κοιν. Στάδιο Λιοπετρίου

143
    axyronas-omonoia

Την ήττα δέχτηκε η ομάδα μας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-0 από την ομάδα του Αχυρώνα Λιοπετρίου με τέρματα στο 63′ και 72΄ του αγώνα.

Εντεκάδα: Δημοσθένης Δημοσθένους, Δημήτρης Φροξυλιάς, Παντελής Κονομής, Χρίστος Γαβριηλίδης, Ραφαήλ Μιχαήλ, Αντώνης Μίτας, Ανδρέας Παχίπης, Ανδρέας Σοφοκλέους, Ραφαήλ Σοφοκλέους, Ανδρέας Αρτεμίου, Απολλώνας Βασιλείου

Αλλαγές:

69’ – Αλέξανδρος Ιερίδης στην θέση του Αντώνη Μίτα

76’ – Γιώργος Μαυροφτής στην θέση του Δημήτρη Φροξυλιά

76’ – Μάριος Κουζάρης στην θέση του Ραφαήλ Σοφοκλέους

83’ – Θεοχάρης Παπαθεοχάρους στην θέση του Ραφαήλ Μιχαήλ

Κίτρινες Κάρτες: Παντελής Κονομής (42′), Ραφαήλ Σοφοκλέους (55′)

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα όπως μεταδόθηκαν από το OlaOmonoia:

1ο Ημίχρονο

3’ – Ο Βασιλείου φεύγει στη πλάτη της άμυνας όμως δεν προλαβαίνει την μπάλα εντός του γηπέδου

5’ – Σουτ του Παχιπη από μακριά φεύγει αουτ

7’ – Ο Βασιλείου φεύγει πίσω από την άμυνα. Ο αμυντικός τον ανατρέπει και δέχεται τη κίτρινη κάρτα

9’ – Φάουλ αριστερά λίγο έξω από την περιοχή του Αχυρώνα. Απευθείας εκτέλεση μαζεύει ο τερματοφύλακας

20’ – Πολύ καλή πάσα του Βασιλείου στο Φροξυλια. Το σουτ αποκρούει ο τερματοφύλακας

22’ – Μπαλιά στη πλάτη της άμυνας μας. Διαβάζει τη φάση ο Δημοσθένους βγαίνει και μαζεύει τη μπάλα

25’ – Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στην επίθεση. Ο διαιτητής διακόπτει το παιχνίδι γιατί υπάρχει παίχτης του Αχυρώνα στο έδαφος

30’ – Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Το σουτ του Βασιλείου από πολύ καλή θέση φεύγει έξω

33’ – Μπαλιά στη πλάτη της άμυνας, βγαίνει και μαζεύει ο τερματοφύλακας του Αχυρώνα

40’ – Μεγάλη ευκαιρία για τον Αχυρώνα η παράλληλη πάσα απομακρύνεται από τον Κονομη

43′ – Μεγάλη απόκρουση του Δημοσθένους που αποκρούει σίγουρο γκοαλ

2ο Ημίχρονο

48’ – Κορνερ από αριστερά για την ομάδα μας. Διώχνει η άμυνα ξανά σε κορνερ. Εκτελείτε με σέντρα διώχνει η άμυνα

54’ – Πολύ σκληρό φάουλ από πίσω στον Αρτεμιου που έφευγε με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση

59’ – Φάουλ από δεξιά για την ομάδα μας. Εκτελεί με σέντρα ο Φροξυλιας. Διώχνει η άμυνα.

61’ – Γκολ για τον Αχυρώνα. Εκτέλεση κορνερ. Γίνεται μια κεφάλια και η μπάλα καταλήγει στα δίκτυα

70’ – Δεύτερο γκολ για τον Αχυρώνα. Μετά από λάθος του Παχιπη έφυγαν στη πλάτη της άμυνας και κατάφεραν να σκοράρουν.

73’ – Φεύγει ο Φροξυλιας στη πλάτη της άμυνας. Ο βοηθός δίνει οφσάιντ

75’ – Πολύ καλό γύρισμα στη περιοχή του Αχυρώνα, διώχνει τελευταία στιγμή ο τερματοφύλακας

81′ – Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Αχυρώνα. Απευθείας εκτέλεση έξω

84′ – Ένα σουτ του Ιεριδη από δύσκολο σημείο μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

87′ – Κεφάλια του Ιεριδη μαζεύει ο τερματοφύλακας

89′ – Κεφάλια του Βασιλείου μετά από κορνερ,περνάει λίγο έξω