2-0
Ε.Ν.Π. – ΟΜΟΝΟΙΑ
Στάδιο "Τάσος Μάρκου"

117

Την ήττα δέχτηκε η ομάδα μας για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-0 από την ομάδα της ΕΝΠ με τέρματα στο 6′ και στο 63′ του αγώνα.

Εντεκάδα: Γιώργος Λοίζου, Χρίστος Γαβριηλίδης, Ιωάννης Στουππής, Παντελής Κονομής, Ανδρέας Παχίπης, Αλέξανδρος Ιερίδης, Ανδρέας Σοφοκλέους, Ραφαήλ Μιχαήλ, Αντώνης Μίτας, Ανδρέας Αρτεμίου, Απολλώνας Βασιλείου

Αλλαγές:

73’ – Ραφαήλ Σοφοκλέους στην θέση του Ανδρέας Παχίπης

73’ – Θεοχάρης Παπαθεοχάρους στην θέση του Ραφαήλ Μιχαήλ

84’ – Γιώργος Μαυροφτής στην θέση του Αλέξανδρος Ιερίδης

84’ – Αχιλλέας Σάκκη στην θέση του Αντώνης Μίτας

84’ – Μίλτος Μιλτιάδους στην θέση του Παντελής Κονομής

Κίτρινες Κάρτες: Παντελής Κονομής (33′), Ανδρέας Παχίπης (33′)

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα όπως μεταδόθηκαν από το OlaOmonoia:

1ο Ημίχρονο

3′ – Γύρισμα στη περιοχή μας διώχνει ο Παχιπης σε κορνερ

4′ – Εκτελείτε το κορνερ χωρίς κάτι ιδιαίτερο

6′ – Γκολ για την ΕΝΠ

12′ – Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Ο Αρτεμιου δεν προλαβαίνει να σκοράρει και η μπάλα περνάει παράλληλα με τα δίκτυα

32′ – Τεράστια χαμένη ευκαιρία από το Βασιλείου, αποκρούει τελευταία στιγμή ο τερματοφύλακας

35′ – Μπαλιά στη πλάτη της άμυνας προλαβαίνει ο Γαβριηλίδης

37′ – Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας. Το σουτ του Ιεριδη καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων

40′ – Σουτ του Βασιλείου μαζεύει ο τερματοφύλακας

2ο Ημίχρονο

46′ – Σουτ του Βασιλείου φεύγει αουτ

47′ – Ο Γαβριηλίδης κόβει την επίθεση και παίρνει και το φάουλ

60′ – Πολύ ωραία κίνηση του Ιεριδη που μπαίνει στη περιοχή, το σουτ του αποκρούει ο τερματοφύλακας

62′ – Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας. Εκτελείτε το κορνερ ο Γαβριηλίδης παίρνει τη κεφάλια αλλά φεύγει λίγο έξω

63′ – Γκολ για την ΕΝΠ. Λάθος έξοδος από το Λοιζου τον προλαβαίνει ο επιθετικός και σκοραρει

70 – Ευκαιρία για την ένωση το σουτ μπλοκάρει ο Λοιζου

77′ – Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας. Ο Ιεριδης φεύγει στη πλάτη της άμυνας μόνος με τον τερματοφύλακα ο οποίος αποκρούει

80′ – Μεγάλη απόκρουση του Λοιζου από πολύ κοντινό σουτ