2-2
ΑΣΙΛ Λύσης – ΟΜΟΝΟΙΑ
Νέο ΓΣΖ

154

Ισόπαλη εξήλθε η ομάδα μας για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έμεινε στο 2-2 στον εκτός έδρας αγώνα με τον ΑΣΙΛ Λύσης. Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 2′ και στο 63′ του αγώνα με τέρματα του Δημήτρη Φροξυλιά και τον ΑΣΙΛ να ισοφαρίζει στο 35′ και το 65′.

Εντεκάδα: Γιώργος Λοίζου, Χρίστος Γαβριηλίδης, Ιωάννης Στουππής, Μάριος Κουζάρης, Ανδρέας Παχίπης, Αλέξανδρος Ιερίδης, Ανδρέας Σοφοκλέους, Ραφαήλ Σοφοκλέους, Δημήτρης Φροξυλιάς, Αντώνης Μίτας, Απολλώνας Βασιλείου

Αλλαγές:

45’ – Γιώργος Σπύρου στην θέση του Ραφαήλ Σοφοκλέους

45’ –  Σάκης Κύπρου στην θέση του Ιωάννη Στουππή

45’ –  Ραφαήλ Μιχαήλ στην θέση του Μάριου Κουζάρη

68’ – Ανδρέας Αντωνίου στην θέση του Απόλλωνα Βασιλείου

76’ – Γιώργος Μαυροφτής στην θέση του Σάκη Κύπρου

Ιωάννη Στουππή

Κίτρινες Κάρτες: Δημήτρης Φροξυλιάς (28′), Χρίστος Γαβριηλίδης (45’+3′), Ανδρέας Σοφοκλέους (86′), Ανδρέας Αντωνίου (87′)

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα όπως μεταδόθηκαν από το OlaOmonoia:

1ο Ημίχρονο

1′ – Τάκλιν στον Ιεριδη και πέναλτι για την ομάδα μας

2′ – Ο Φροξυλιας στην εκτέλεση και γκολ για την ομάδα μας

3′ – Μεγάλη απόκρουση του Λοιζου σε τετ-α-τετ

9′ – Φάουλ σε καλό σημείο για τον ασιλ. Ο Λοιζου μπλοκάρει τη κεφαλιά μετά την εκτέλεση του φάουλ

16′ – Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ασιλ δεξιά λίγο έξω από την περιοχή. Απευθείας εκτέλεση και μεγάλη απόκρουση του Λοιζου

17′ – Ο Παχιπης απομακρύνει την μπάλα τελευταία στιγμή πριν τον επιθετικό

19′ – Ένα σουτ του Φροξυλια από πλάγια θέση μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

22′ – Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ασιλ λίγο έξω από την περιοχή μας. Απευθείας εκτέλεση διώχνει ο Λοιζου

31′ – Ξεκάθαρο κορνερ για την ομάδα μας, ο διαιτητής δίνει αουτ και κίτρινη στο προπονητή μας

35′ – Ασυνεννοησία στην άμυνα μας και ισοφάριση

37′ – Σουτ του Γαβριηλίδη από το ύψος της περιοχής φεύγει ψηλά αουτ

41′ – Σουτ του Φροξυλια φεύγει αουτ

42′ – Ο Ραφαήλ Σοφοκλέους κόβει τελευταία στιγμή το σουτ

44′ – Αντεπίθεση για τον ασιλ,σέντρα στη περιοχή μας η κεφαλιά φεύγει αουτ

45′ + 1′ – Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Γύρισμα του Ιεριδη στη περιοχή, ο Βασιλείου δεν καταφέρνει να τη σπρώξει στα δίκτυα

2ο Ημίχρονο

47′ – Σουτ του Κύπρου από πλάγια θέση φεύγει αουτ

50′ – Σουτ του Βασιλείου από το ύψος της περιοχής φεύγει λίγο έξω

53′ – Σουτ του Κύπρου κοντράρει και πάει κορνερ. Στην εκτέλεση διώχνει η άμυνα.

56′ – Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας. Ο Βασιλείου από το ύψος του πέναλτι κάνει το σουτ η μπάλα φεύγει για λίγο έξω

61′ – Γκολ για την ομάδα μας. Ο Μιχαήλ κυνηγάει και κλέβει την μπάλα την στρώνει στο Φροξυλια ο οποίος με δυνατό σουτ σκοράρει

65′ – Ισοφάριση για τον ασιλ. Στη δεύτερη ευκαιρία που βρίσκει στο δεύτερο ημίχρονο σκοράρει

70′ – Τεράστια απόκρουση του Λοιζου σε δυνατό σουτ

71′ – Σουτ του Κύπρου φεύγει ψηλά έξω

79′ – Τεράστια απόκρουση του Λοιζου που βγάζει κυριολεκτικά την μπάλα από τα δίκτυα

80′ – Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ασιλ. Ο επιθετικός περνάει όποιο βρίσκει μπροστά του, τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα βγάζει την μπάλα έξω

88′ – Τελευταία στιγμή ο Γαβριηλίδης διώχνει τη μπάλα σε κορνερ μεταξύ δύο αντιπάλων

90′ – Φάουλ σε καλό σημείο για τον ασιλ. Δεξιά λίγο έξω από την περιοχή μας. Ο Λοιζου βγαίνει και μαζεύει